make your own site for free

Sıkça Sorulan Sorular

Dia ERP Hakkında Merak Edilenler

Ana Sayfa > Sık Sorulan Sorular

ERP Açılımı Nedir? Kurumsal Kaynak Planlama Nedir?

Mavvo ve Dia Kurumsal Yönetim Sistemi hakkında sık sorulan sorulara burada yer verdik. Dilerseniz Mavvo Forum adresindeki Sık Sorulan Sorular formundan siz de merak ettiğiniz soruları bizlere sorabilirsiniz.


DİA Kimdir?

DİA Yazılım A. Ş. 2004 Yılında Kosgeb Teknoloji Geliştirme Desteği ile ODTÜ Kosgeb Tekmer’de kurulmuş, ticari yönetim sistemi olarak kobilerin, büyük ve orta işletmelerin, eğitim kurumlarının, devlet kurum ve kuruluşlarının, farklı sektörlerin ticari yönetim, kontrol ve düzenleme gibi ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmaktadır.


Mavvo Kimdir?

Mavvo, firmalara Süreç Geliştirme ve Dijital Dönüşüm Hizmeti veren, müşterilerinin en büyük destekçisi olmak için her gün daha fazla çalışan Dijital Dönüşüm Merkezidir. Mavvo’nun misyonu müşterilerini ideal sisteme olabilecek en yakın noktaya taşımaktır. İdeal sistem adından da anlaşılabileceği gibi iş süreçlerinin çok yalınlaştığı, süreçlerin mümkün olan en standart hale geldiği, insan, finans, makine teçhizat ve demirbaş kaynaklarında kayıp kaçakların minimize edildiği sistemdir. Mavvo müşterilerini ideal sisteme taşırken DİA Yazılımın sunduğu Kurumsal Yönetim Sistemi’ni dijital platform olarak kullanır. Mavvo müşterilerini Yazılım entegrasyon süreçlerinde %100 başarıya ulaşmasını sağlayan özel olarak geliştirdiği metotlar ile müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmayı hedefler. Müşterilerinin bilgi güvenliği ve gizlilik politikasını kendi bilgi güvenliği ve gizlilik politikası vizyonu ile hareket eder. 

DİA Kurumsal Yönetim Sistemi Nedir?

DİA bulut olarak çalışan içerisinde muhasebe, stok ve lojistik, finans, üretim, müşteri ilişkileri yönetimi, teknik servis modüllerini ve bunların kapsadığı alt modülleri içeren bir erp çözümüdür. Modüler erp çözümlerimize buradan ulaşabilirsiniz

Bulut Sistem Nedir? Nasıl Çalışır?

Bulut sistem web tabanlı uygulamalarla verilerinizi yüksek güvenlikli veri merkezlerinde bulunan güçlü serverlarda depolamanızı sağlayan teknolojiye verilen addır. DİA Kurumsal Yönetim Sistemi bulut teknoloji ile çalışır. Böylelikle tüm erp verileri yüksek teknoloji ve güvenlik tedbirleriyle korunan veri merkezinde saklanır. Bu sayede DİA Kullanıcıları server, donanım, firewall, güvenlik cihazları, yedekleme cihazları ihtiyacı duymayarak bilgi işlem maliyetlerini en aza indirger. Bulut sistem hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. 

ERP Sistemine Erişim Nasıl Sağlanır?

Küçük bir istemci yazılım indirerek kullanıcı adı şifre girişi ile online olarak bağlanabilirsiniz. Lokal serverlarla çalışan yazılımlarda serverın bulunduğu ağ dışından bağlantı gerektiği durumlarda ekstra bağlantı araçlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Bulut çalışan online erp sayesinde istediğiniz her yerden her türlü cihaz ile bağlanabilirsiniz. DİA Erp Sistemi Windows, MacOS X, Linux, Android, IOS, Opera, Windows CE platformlarını desteklemektedir.

Dia İle Ne Tür ERP Çözümleri Sunulmaktadır?

DİA Kurumsal Yönetim Sistemi içerisinde bir firmanın ihtiyaç duyabileceği hemen her şey için bir çözüm sunmaktadır. Çözümler hakkında daha detaylı bilgiye bizimle iletişime geçerek ulaşabilirsiniz.
Başlıca ERP Çözümleri;
Stok-Envanter Yönetimi, Finans Yönetimi, Satış (Kampanya) Yönetimi, Satın alma (Anlaşma) Yönetimi, Talep Yönetimi, Teklif Yönetimi, Proje Yönetimi, E-Devlet Entegrasyonu, Genel Muhasebe, Personel, Personel Takip, Demirbaş, Üretim Yönetimi, Malzeme İhtiyaç Planlama (MRP), İş İstasyonu Doluluk ve Planlama (MRP 2), İzlenebilirlik (Seri-Lot Entegre Üretim), Müşteri İlişkileri Yönetimi, B2BC E Ticaret Entegrasyon B2B, B2C Yabancı Dil Paketi, Mağazacılık Yönetimi, Restoran Yönetimi, Teknik Servis.

Hangi Sektörlerde Çalışmaktadır?

Metal, Otomotiv, Tekstil, İnşaat, Elektronik, Kimya, Plastik, Gıda, Mobilya, Üretim Yapan Genel İşletmeler, Mağazacılık, Perakende, Restoran, Otel, Ulaştırma, Lojistik gibi sektörlerde DİA Kurumsal Yönetim Sistemi Kullanılmaktadır. Tam 15 yıldır geliştirilen bu sistemi kullanan firma sayısı 3 bini, kullanıcı sayısı ise 15 bini aşmıştır. Ayrıntılı referans listesine buradan ulaşabilirsiniz. 

Dia ERP’yi Deneyebilir miyim?

Dia online çalışan bir sistemdir. Ekstra kurulumlar gerektirmeden çalışır. Yalnızca dia uygulamasını indirmeniz yeterlidir. Bizimle iletişime geçerek Dia’yı 30 Gün ücretsiz deneyebilirsiniz. DİA ERP Çözümlerini denemek için demo talep formu bırakabilirsiniz.

ERP Uyarlama Süreci Nasıl İşler?

Bu noktada öncelikle ihtiyacınızın belirlenmesi gerekir. Yalnızca ön muhasebe, depo stok çözümleri gibi çözümler çok kısa bir sürede hayata geçirilebilirken genel muhasebe, üretim gibi erp modüllerine ihtiyaç duyan, kullanıcı sayısının fazla olduğu projelerde süreç belirli bir takvime yayılmaktadır.

Kullanımı Kolay mıdır? Kolay Öğrenilebilir mi?

Çok kaliteli bir kullanıcı deneyimi yaşatacağından eminiz. Çok kararlı ve stabil bir performansa sahiptir. ERP Yazılımının yeni sürümü çıkmadan önce Dia tarafından geliştirilen hata ayıklama robotlarıyla performans testleri de dahil yüzlerce testten geçirilir. Bu otomatik robot yazılımlar dışında test uzmanları tarafından sistem sıkı testlere tabi tutulur. Pilot çalışma sahalarında da son testlerden başarıyla geçen sürümler 3 binin üzerindeki müşterilere sürüm notları ile birlikte sunulur. Hızlı arama motoru, gelişmiş özelleştirilebilir ve biçimlendirilebilir listeler, listeler üzerinden kolay filtreleme ve sıralama, ergonomik hızlı erişim menüleri ve kısa yollar gibi kullanıcı deneyimini ve performansını artıracak özellikleri mevcuttur. Bu konuda "En Basit Muhasebe Programı Nasıl Olur?" başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz. Dia Kurumsal Yönetim Sistemi’nde tüm süreçler bir birlerini takip eder, tüm ara yüz ekranları kolay kullanım için tasarlanmıştır. Gelişmiş arama motoru ile de aradığınız her şeyi kolay bulabilirsiniz. Bu sayede öğrenmesi de, kullanması da çok kolaydır. Bunun yanında her modüldeki her işlemi ayrı ayrı anlatan yüzlerce eğitim videosuna bu linkten ulaşabilirsiniz.  

DİA ERP Fiyatlandırması Nasıl? Fiyatları Nedir?

Fiyatlandırma lisans ve kurulum, uyarlama ve eğitim bedeli olarak bir kez gerçekleştirilir. Sonrasında bulut hizmeti olarak önceden belirlenmiş bir tutar yıllık olarak ödenir. Bu ücret verilerin korunması ve yedeklenmesi gibi maliyetleri karşılamak için alınır. Firmaların erp veri tabanını korumak ve muhafaza etmek için katlandığı bilgi işlem maliyetlerinden çok daha düşük bir maliyet doğurmaktadır. DİA ERP her ölçekteki firma için çözümler sunmaktadır. Bu yüzden fiyatlar firma ölçeğine göre değişmektedir. Bizi ulaşın ihtiyaçlarınızı hemen belirleyelim.

Nasıl Güncellenir? Güncelleştirmeler veya Başka bir şey için Ekstra Ödeme Yapacak mıyım?

Dia ERP kullanan tüm müşteriler aynı güncel sürümü kullanır. Dia ERP ürününü satın aldıktan sonra güncelleştirmeler otomatik yapılır ve sürüm notları ile gelen yenilikler kullanıcılara iletilir. Ortalama her ayda bir yeni sürüm çıkmaktadır. Güncellemeler için ekstra hiçbir ücret ödenmez. İlk satın alımda anlaşmada belirtilen yıllık bulut hizmet bedeli dışında hiçbir bedel talep edilmez. İlk satın alınan lisanslar dışında sonradan ilave edilecek ek modüller, bunlar için gerekli talep edilen ekstra eğitim ve hizmetler yine önceden belli olan liste fiyatından fiyatlandırılır. Liste fiyatlarına yıldan yıla enflasyon oranı kadar zam gelebilmektedir.

Tüm bu başlıkların detayları hakkındaki sorularınızı forum sitemizden bizlere sorabilirsiniz.

Sayfayı Paylaş