Ana Sayfa

Blog

En İyi En Kolay Stok Takip Programı Nasıl Olur?

En İyi En Kolay Stok Takip Programı Nasıl Olur?

Gönderen: Mavvo

 ERP

Şubat 5, 2019

en iyi stok takip programı, en basit stok programı


Firmaların en çok sıkıntı yaşadığı süreç stok takibinin olabilecek en kesin şekilde yapılmasıdır. Depolar firmaların en çok sirkülasyonunun gerçekleştiği birimlerdir. Mesai saatleri içerisinde yoğun tempo ile çalışılan bölümdür. Bir taraftan siparişlerin yetiştirilmesi, bir taraftan diğer birimlerin taleplerinin karşılanması, bir taraftan tedarik sürecindeki ürünleri takip etmesi, bir taraftan da irsaliye ile gelen malları kontrol ederek depo yerleşimi yapması gerekir. Bunun yanın da bir de bu süreçlerin tamamını bir stok takip sistemine girmesi beklenmektedir. Dolayısıyla bu süreçlerin içeresindeki çalışanlara tüm bu süreçlerin yanında bir bilgisayar sistemini kullanmak onlara can sıkıcı ve zor gelmektedir.
Aslında bir stok takip yazılımı kullanmak ekstra bir iş yükü değil işleri kolaylaştıran bir araçtır. Bize göre en iyi stok takip programı iş yükünden çok vaz geçilmez ve işleri yapmaktan keyif aldıran en iyi yardımcı programdır. Fakat her stok takip yazılımı işlevsellik ve ergonomi bakımından bu kadar kolay süreçlere sahip değildir. Bu yüzden stok takip yazılımı seçimi yaparken belli kriterlere sahip yazılımlar tercih edilmelidir. Peki bir stok takip yazılımını işlevsel ve kolay stok takip programı yapan nedir?

Stok Takip Yazılımlarımız için tıklayınız.


Her Yerden Online

Özellikle depo üretim gibi sahada çalışan personel için stok takip programı kullanırken en yaşanan en büyük zorluk yazılıma erişilebilirliktir. O yüzden bizim tavsiyemiz her yerden online ve ister mobilden ister tabletinizden kullanabileceğiniz bir depo stok programı tercih etmeniz yönündedir. İster windows, ister android, ios, isterseniz de el terminali ile stok takip programınızı kullanabilmeniz gerekir.


Tüm Süreçlerde Barkod Desteği

Hiç şüphesiz depo stok programı denilince ilk akla gelen barkod destekli stok takip yazılımıdır. Yani ürünlerinize istediğiniz kadar barkod tanımlayarak stok giriş çıkışlarında barkod desteği yapılmasıdır. Genellikle stok takip yazılımlarında barkod desteği yalnızca satış ve satın alma süreçlerinde verilmektedir. Fakat bizce bir stok depo programının en iyi stok takip programı kriterlerini sağlayabilmesi için stokla ilgili tüm süreçlerde ve ekranlarda stok barkod desteği vermelidir. Ancak çok özel stok yazılımları bu desteği verebilir.


Kullanışlı Ergonomik Listeler

Stok takip programında listelerin kullanılabilirliği çok ama çok önemli bir konudur. Çünkü süreçlerin çok büyük bir bölümü bu listeler üzerinden kullanılır. Bu listeleri istediğiniz gibi özelleştirebilmek, istediğiniz her alanda kolayca filtre yapabilmek ve anlaşılabilirliği kolaylaştıracak grid renklendirmeler yapabilmek bir stok takip programını en iyi stok takip programı ve aynı zamanda en basit stok takip yazılımı yapan özelliklerdir.


Arama Motoru

Olmazsa olmaz her uygulamada olması gereken iyi ve kullanışlı bir arama motorudur. Her aradığınızı karışık işlem menüleri arasında bulmak yerine hızlı bir arama motoru ile aradığınızı hızlıca bulabilirsiniz. Arama motoru olan bir stok yazılımı onun iyi ve köklü bir yazılım olduğunu gösterir. Zira arama motorunda çıkacak sonuçların derli toplu olması gerekir ve bu da ciddi bir alt yapı ve tecrübe gerektirir.


Hızlı Erişim Menüleri

O ekran benim bu ekran senin gezmektense aynı ekrandan bir diğer işlemi kolayca yapabilmek ciddi bir konfor sağlar. İşlem hızınızı ne kadar artırabileceğinize inanamazsınız. 


Kısayol Tuşları

Bilen bilir kısayol tuşları hayat kurtarır. Belli bir zaman sonra o kısa yol tuşlarına öyle bir bağımlı kalırsınız ki başka bir yazılım kullanmak hiç içinizden gelmez. Tabi bu gerçekten işinizi gören bir stok takip yazılımı için böyledir. 


Peki ya Mobil Ara yüzler?

Mobil ara yüzlerin kullanıcı dostu olması da çok önemlidir tabi ki. Hızlıca sipariş alabilmeli, irsaliye fatura keserken kolayca işleminiz yapabilmelisiniz. Depo stok çıkışı yaparken mobil kameranızdan barkodlarınızı kolayca okutabilmelisiniz. Diğer el terminali cihazlarında stok programı kullanabilmelisiniz.


İşte tüm bu kriterleri bünyesinde toplayan bir stok takip yazılımı bizim nezdimizde en iyi stok takip yazılımıdır. Aynı zamanda en iyi stok takip yazılımı olabilmek aynı zamanda en kolay stok takip programı olmayı da gerektirir. 

Tüm bu özellikleri sağlayan Dia Stok ve Depo Programı Çözümleri İçin Tıklayınız.

En Çok Okunan Yazılar

İş Dünyası

Etkili Depo ve Stok Yönetimi

Aralık 15, 2018

Depoda Stok Fazlalıklarının Başlıca Nedenleri nelerdir?  Stok fazlalığın sebebi bazen üretimde bazen muhasebede bazen kalitede bazen sipariş taleplerinde veya diğer iş süreçlerinden birinde olabilir.

ERP Yazılımları

ERP İçin Neden Bulut(CLoud) Tercih Etmeliyiz.

21 Ocak, 2019

Firmanızı etkileyecek en önemli sorulardan birisi “Bulut sistem mi? Local Server mı?”

Muhasebe Yazılımları

Kolay Muhasebe Yazılımı Nasıl Olmalı?

21 Ocak, 2019

Peki nedir bu basit ön muhasebe programını basit ve kolay muhasebe programı yapan?

Muhasebe Yazılımları

En İyi Stok Takip Programı Nasıl Olur?

Şubat 5, 2019

Bir stok takip yazılımını işlevsel ve kolay stok takip programı yapan nedir?

Sayfayı Paylaş